Genel300-luk-beton-buz-fiyatlari

Kanalizasyon ve menfezlerde kullanılan beton büz çeşitli avantajlar sağlıyor. Yazımızda 300’lük beton büz fiyatları, çeşitleri ve uygulamalarını bulabilirsiniz.

Kolay kurulumu, korozyona karşı direnci çevre dostu ve sürdürülebilir olması dışında yüksek dayanıklılığı ve düşük bakım maliyetleri ile tercih edilen beton büz popüler bir seçimdir.

400 Lük Beton Boru Birim Fiyat

Özel tasarım bağlantı parçaları ve yüksek mukavemet gibi avantajlara sahip olan 400’lük beton boru birim fiyatı özelliklerine göre farklıdır. 70 ila 100 yıl aralığında ömre sahip olan büzler yükleme şartlarına uygundur. Uzun yıllardır su ve atık su endüstrisinde kullanılır. 4 farklı büz çeşidi vardır;

 • Ön germeli beton silindir büz.
 • Betonarme silindir büz.
 • Betonarme silindirsiz büz.
 • Ön germeli beton silindir büz. (RCP)

300 Lük Beton Boru Fiyatı

Betondan imal edilen su borusu genellikle içme ve atık su iletimi hatlarında kullanılır. Güneş ile teması önler ve bitkisel oluşumu engeller. Suyun aşındırıcı etkisine karşı yapısı son derece dayanıklıdır. Güçlü ve dayanıklı 300’lük beton büz fiyatları yanında çeşitli avantajlara sahiptir.

 • Yanıcı değildir.
 • Esnek yapıdadır.
 • Kurulumu kolay ve maliyeti düşüktür.
 • Tasarım ve inşaat esnekliği sağlar.
 • Çevre şartlarına ve korozyona karşı dayanıklıdır.
 • Çekme ve sıkıştırma stresine dayanır.
 • Tüm sulara uygundur, üstelik yerinde dökülebilirdir.

200 Lük Beton Boru Birim Fiyat

Ön gerilmeli beton silindir büzler, 200’lük birimi fiyatının yanında yüksek mukavemetli beton çekirdeği su geçirmezlik sağlayan uçları kaynak çelik bağlantı halkalarına sahiptir. Çelik ön gerilmeli tel ile çimento açısından zengin harç kaplaması vardır. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de su ve atık suların taşınmasında yaygın olarak kullanılır. 

Basınçlı kanalizasyon, santral soğutma sistemleri, kanalizasyon giderleri en çok kullanıldığı alanlardır. Ayrıca içme suyu ve atık su ishali hatlarında arıtma tesisi proses hatlarında ve su tutma kanallarında tercih edilir. 300’lük beton büz fiyatları açısından son derece uygundur. 300’lük ölçü aralığında üretilen ürün uygulama alanları;

 • Sulama endüstrisi.
 • İçinden suların yer altına transferi.
 • Şehir sularıdır.

Beton Boru Fiyatları

Betonarme silindirsiz büz üretiminde çelik bağlantı halkaları ile birlikte takviye kafesi kullanılır. Genellikle 380 KPA’ya kadar çalışma basıncı için tercih edilir. 300’lük beton büz fiyatları dikkate alındığında kombine kanalizasyon taşımaları, atık su arıtma tesisleri, tünel uygulamaları, sulama endüstrileri ve yeraltı bekletme tanklarında yaygın kullanılır. 

Betonarme silindir büzler (RCP) büyük hacimli sıvıları transfer ettiğinden dolayı tercih edilir. İçi santrifüj uygulanmış harç ya da beton kaplamadır. Çubuk sarılı beton düz olarak adlandırılırlar. 300’lük beton büz fiyatları başta olmak üzere özelliklerinden dolayı uygulanır. 

Silindir dış çevresinde çelik çubuk helisel olarak sıkı şekilde sarılır ardından çelik mafsal halkalara güvenli şekilde kaynak yapılır. Uygulandığı alanlar açık tüneller, sıhhi tesisat ana cazibe hatları, soğutma suyu sistemleri ve atık su alma hatlarıdır. Sürdürülebilirlik ve dayanıklılık söz konusu olduğunda 300’lük beton büz fiyatları ile birlikte en doğru seçenektir. 

Esnek Ve Dayanıklı Beton Boru

Güvenli, uygun maliyetli ve uzun ömürlü altyapı oluşturmak için tercih edilen büzler altyapı sistemlerini absorte etme özelliğine sahiptir. Yangın ya da sel gibi çeşitli felaketler esnasında altyapıları ve sosyal sistemi sağlam tutmak için tercih edilen büzler, yapısal kapasiteyi ve temel işlevleri koruma altına alır. 

Sağlamlığının yanında şekil değişkenliği ve tasarım ile kolay kurulum sunar. Kanıtlanmış esneklik ve dayanıklılığa sahiptir asırlarca varlığını sürdürür ve orijinal kurulumunu korur. Derin dolgu ya da yüksek yükleme şartları için özel olarak tasarlanan ürünler kanalizasyon ihtiyaçlarını karşılamak için farklı bağlantı türleri sunar. 

Beton Boru İle Somut Çözümler

Talebe göre özel iş gereksinimlerini karşılama becerisine sahiptir aynı zamanda somut çözümler olarak tercih edilir. Beton büz bozulma olmadan uzun süre dayanmasının yanında esneklik dayanıklılık ve ömür beklentisi gibi özellikleri ile tercih edilen ürünlerdir. 

Altyapı sistemlerinin yanında aynı zamanda büyük inşaatlar açısından da dayanıklı ve sürdürülebilir malzeme olduğundan dolayı yaygın olarak kullanılır. Daha az enerji tüketimi sayesinde çevreye etkisi azdır ve geri dönüştürülebilir. 

Kurulumunda risk oranı düşük olduğundan sorumluluğu azaltır. Yerli üretim olan 300’lük beton büz nakliye sürecinde maliyetleri en aza indirerek kolaylık sağlar.

Muayane Bacası Taban Elemanları

Çelik yapımı