GenelBaskı Beton Fiyatları

Baskı Beton Fiyatları ve detaylarının merak edilmesi tesadüf değildir. Birçok avantajı bulunan baskı beton ihtiyacınız için SARIKAYALAR’ı tercih edebilirsiniz.

Baskı Beton Nedir?

Baskı beton, kaldırım, tuğla, arduvaz, taş, kiremit ve hatta ahşap dâhil olmak üzere çeşitli yüzeyleri ve dokuları dekore edebilen sürekli, düşük kabartmalı pigmentli bir yüzey kaplamasıdır. Sıklıkla görülen yerler arasında kaldırımlar, teraslar, parklar, bahçeler, garajlar, alışveriş merkezleri, ev girişleri veya yüzme havuzlarının çevresi bulunmaktadır. Bu dekoratif teknik daha çok yatay yüzeylerde kullanıldığı için baskı parke olarak bilinir. Bu dekoratif kaplamanın çok yönlülüğü ve dayanıklılığı, başarısının nedenlerinden bazılarıdır. Baskı beton hem iç hem de dış yüzeylere uygulanabilir. Ancak desenlerin dikey yüzeylere de basılabileceği unutulmamalıdır. Bu ikinci tekniğe dikey baskı beton denir.

Baskı Betonun Özellikleri Nelerdir?

Baskı beton şekil ve renk olarak sınırsız seçeneğe sahiptir. Park, taş tuğla veya ahşaba benzer şekilde üretilebildiği için özgün projeler oluşturulabilir. Beton zeminler bu avantajlarının yanı sıra işlene bilirlik, dayanıklılık ve sağlamlığa da sahiptir. Bu nedenle geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Baskı beton cepheler, duvarlar ve zeminler özel temizlik ya da bakım gerektirmez. Baskı beton kaplamalar sabit sıcaklık değişimlerine ve UV ışınlarına dayanıklılık özelliği gösteren dekoratif bir kaplamadır. Kötü hava koşullarına karşı uyum sağlar. Uzman kişiler tarafından uygulanır ve kullanılırsa, baskı beton zeminler yaklaşık 20 yıldan fazla performans gösterebilir.

Baskı Betonun Avantajları Nelerdir?
Baskı Betonun Avantajları Nelerdir?

Baskı Betonun Avantajları Nelerdir?

  • Geniş kaplama seçenekleri: Baskı beton son derece özelleştirilebilir. Kullanılan baskı beton formlara bağlı olarak birçok yüzey, şekil ve dokuda üretilebilmektedir. Baskı betonu renklendirmek için seçilen pigmentlere de önem arz etmektedir. Muhteşem bir sonuç elde etmek için birkaç pigmenti birleştirmek mümkündür. Hem döşeme hem duvar hem de cephe kaplaması olarak kullanıldığı için çok yönlü ve tasarruflu bir seçim olmaktadır.
  • Hızlı ve basit kullanım: baskı betonun montajı hızlı ve kolaydır. Sürekli bir harç olduğu için uygulama süreleri piyasadaki diğer seçeneklere göre daha kısadır. Daha karmaşık geometrik şekiller daha fazla zaman gerektirir. 
  • Düşük bakım maliyeti: Baskı betonu optimum durumda tutmak diğer malzemeler kadar zahmetli değildir. Zamanla beton üzerinde oluşan birikintileri gidermek için yüzeyin aralıklı olarak yıkanması yeterlidir. Araç trafiği nedeniyle çok fazla yıpranma ve aşınmaya maruz kalan beton kaplamalarda, vernik tabakasını her 2 veya 3 yılda bir yenilemek yeterli olacaktır.

Baskı Beton Fiyatları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Baskı Beton Su Geçirir mi?

Suya dayanıklılık, baskı betonun özelliklerinden biridir. Su geçirmezlik özelliği, sızıntı ve kaynak problemlerini önlemesi gibi avantajları yağmura eğilimli yerlerde tercih edilmesine katkı sağlamaktadır. Baskı beton havuzlarının yükselme sebebi de asıl olarak budur. Fakat bu özelliği elde etmek için vernik kullanmayı unutmamak gerekir.

Baskı Beton Ne Kadar Dayanır?

Baskı beton; bağlayıcı, dolgu, su ve bazı katkı maddeleri gibi farklı unsurların bir araya gelmesi sonucu oluşan bir yapı malzemesidir. Hoş görünümünün yanı sıra yüksek sertlikleri ve dayanıklılıkları ile öne çıkan baskı betonun yüksek dayanıklılığı, onu her türlü zemini kaplamak için en popüler malzemelerden biri yapar. Doğru uygulama, uygun kullanım ve bakıma dikkat edilirse, baskı betonların ömrü yirmi yıl ve daha fazlası olabilir.

Baskı Beton Fiyatları Nedir?
Baskı Beton Fiyatları Nedir?

Baskı Beton Fiyatları Nedir?

Baskı beton fiyatları tek bir faktöre göre belirlenmez. Bu, baskı betonunuzu nerede yaptığınıza ve baskı betonun türüne bağlı olarak değişebilir.

Baskı Beton Fiyatlarını Belirleyen Faktörler?

Baskılı betonun en önemli özelliklerinden biri hazır bir şekilde satın alınabilir olmasıdır. Baskı beton diğer zemin kaplamalarına göre daha uygundur. Baskı betonun fiyatlarını etkileyen kriterler arasında;

  • Uygulama yapılacak alanının metrekaresi
  • Uygulama yapılacak alanın uzaklığı
  • Beton, kalıp ve boya kalitesi
  • Beton ve beton kalıbı için üretilen boya veya cila seçimi etkili olmaktadır.

Baskı beton fiyatları bu saydığımız kriterlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Müşterilerin istekleri de fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. SARIKAYALAR olarak en kaliteli hizmeti uygun fiyat avantajları ile sizlere sunmaktayız. Baskı beton m2 fiyatı hakkında detaylı bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Beton Kanalizasyon Borusu Fiyatları

Betonda dayanıklılık