GenelBeton Bordür Fiyatları 2023

Beton Bordür Fiyatları 2023 temiz beton görünümü isteyenlerin araştırdığı bir konudur. Beton bordür taşı hakkında bilgi sahibi olmak için bu kılavuzu okuyun.

Beton Bordürün Özellikleri Nelerdir?

Beton bordür, mülkünüzün dışını çevreleyen ve kire, yağmur suyu akışına ve erozyona karşı koruyan dekoratif bir kenardır. Ayrıca bahçe parke taşları alanlarını tanımlamak veya dış mekân oturma alanları oluşturmak için de kullanılabilir. Bordürler, kenarlar veya duvarlar için beton karışımlarından yapılmış bir zemin kaplamasıdır. Daire, kare gibi basit şekiller veya karmaşık tasarımlar ve merdiven gibi seçeneklerle oluşturulabilir. Beton kenar taşları, çevreleyen özellikleri tamamlamak için dekoratif şekiller ve dokularla tasarlanabilir.

Beton bir bordür, bahçe tasarımını vurgulamak, geliştirmek ve çekici kılmak için vurgu amacıyla da kullanılabilir. Bu çok yönlü ürün,  konut ve ticari uygulamalar için özel bordür oluşturmak için mükemmeldir.  Beton, çok çeşitli stiller ve kaplamalar sunan daha geniş bir renk yelpazesine sahipken, tuğla, ahşap ve taş gibi malzemeler sınırlı seçenekleri sunar. Beton ayrıca tuğla veya taştan daha az bakıma ihtiyaç duyar. Dayanıklılık söz konusu olduğunda, kesinlikle ahşaptan daha dayanıklı olduğunu söylemek mümkündür. Doğru ve titiz bir şekilde boyandığında veya nüfuz eden kapatıcılar kullanıldığında, değişme zamanı gelene kadar saydığımız diğer malzemelerden daha uzun süre dayanır.

Beton Bordür Nasıl Döşenir?
Beton Bordür Nasıl Döşenir?

Beton Bordür Nasıl Döşenir?

Genel olarak saha hazırlandıktan sonra özel kenar düzeltme ekipmanı kullanılarak bordür işlemi yapılır. Beton kenar aracı gibi özel malzemeler kullanarak bahçenin dış hatlarını takip etmeye ve diğer eşyalarınızın konumuna dikkat etmeye özen gösteriyoruz.  Tüm kavisli beton bordürler, kurulum sırasında koruma blokları aracılığı ile korunur. Böylelikle işlem bittiğinde bordürünüzün eğriliğini aşmazlar.

Beton Bordür veya Kenarların Faydaları Nelerdir?

Beton bordürün kullanım oranı her geçen gün artmaktadır. Birçok ev ve işletme sahibi bordürlü bahçe kenarlarını seviyor? Hoş görüntüsü haricinde birçok avantajının olması, bordür tercihinin neden bu kadar çok olduğunu açıklamaya katkı sağlayabilir. İşte bazı avantajları aşağıdaki gibidir:

  • Beton bordürün bakımı kolaydır:  Beton bordür neredeyse bakım gerektirmez. Bakımı için tek gereken, yüzeylerinden yapraklar veya çubuklar gibi kalıntıları çıkarmak için ara sıra bir süpürge veya tazyikli su ile yüzeyi fırçalamaktır. Sadece kurulumdan sonraki ilk 8 saatin çok önemli olduğunu unutmayın.
  • Beton bordür ekonomiktir: Taş veya tuğla ile karşılaştırıldığında, kenar bordür taşı fiyatları daha ekonomiktir. Bunun nedeni montaj için daha az malzeme gerektiğidir. Kapsamlı bakım gerektirmedikleri için uzun vadede daha fazla tasarruf edersiniz.
  • Beton bordür dayanıklıdır: Beton kenarlar, kum gibi malzemelerle karıştırılmış yoğun bileşimi sayesinde inanılmaz derecede sağlamlık gösterirler. Profesyonel kurulum veya özel aletler olmadan istediğiniz görünümü korurken dayanıklı aşınma için tasarlanmıştır.

Beton Bordür Fiyatları 2023 Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bordür Fiyatları Nedir?

Beton bordür taşı fiyatları seçtiğiniz ürünün ölçü ve özelliklerine göre değişmektedir. Bu nedenle bordür fiyatı hakkında doğru bilgi almak, indirim ve fiyat tekliflerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Beton bordür fiyatları 2023 için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Bahçe Bordür M2 Fiyat Nedir?
Bahçe Bordür M2 Fiyat Nedir?

Bahçe Bordür M2 Fiyat Nedir?

Bahçe bordür taşı fiyatları da seçmiş olduğunuz ürünün adet ve ölçülerine göre değişiklik göstermektedir. Bu aşamada bordür ölçüleri çok önemlidir. Siz de bizi arayarak bahçe bordür fiyatlarını sorabilir ve beton bordür fiyatları 2023 hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaldırım Kenar Taşı Ebatları Nedir?

Yol ve kaldırım kenarlarda kullanılan taşlara bordür taşı denir. Kenar taşları genellikle 0,70 metre ile 1 metre arasındadır. Parke taşının ölçüleri döşeneceği döşemenin cinsine göre belirlenir ve ölçüleri değişiklik gösterebilir. Kaldırım bordür taşı fiyatları ve modelleri için bizleri arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bordür Taşı Ebatları Nedir?

Bordür taşı için standart boyutlar 25 x 15 x 70 cm’dir.

Bordür Taşı Kaç Kilodur?

Bordür taşı ebat ve adete göre değişkenlik göstermektedir. Kabul gören bordür taşı ölçüsü 25 x 15 x 70’dir. 25x15x70 ölçülerindeki bir bordür taşının net ağırlığı 25 kilogramdır.

Bordür Çeşitleri Nedir?

Bordür çeşitleri kullanılacak alana göre farklılık göstermektedir. Genel olarak, kaldırım bordür taşı, bahçe bordürü, refüj bordür, kenar bordür, rampa bordür, oval ağaç bordür ve belediye bordür çeşitleri vardır.

Baskı Beton m2 Fiyatları 2023 Güncel Fiyatları

Beton üretimi