Genelbeton_boru_fabrikası-

Sarıkayalar beton boru fabrikası olarak, deneyimli kadromuz ve yapmış olduğumuz çalışmalardan güç alarak imkanlarımızı en iyi şekilde kullanıyoruz. Müşteri ve hizmet odaklı çalışmalarımızda, yenilikçi bakış açısını önemsiyoruz. Beton boru fabrikamızda sunmuş olduğumuz hizmetlerde, eğitimler ve kontrol aşamalarının her birini yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz. Merak ettikleriniz varsa ekibimiz yardımcı olacaktır. 

Beton Boru Fabrikası Kalite Denetimleri

Beton boru fabrikası kalite denetimleri, 3 farklı başlık altında değerlendirilmektedir. Bunlar;

 • İmalat öncesi
 • İmalat esnası
 • Ve imalat sonrası olarak ayrılmaktadır.

İmalat öncesinde; yapılan kontrollerin her biri, üretimde kullanılan ürünler doğrultusunda gerçekleşir. Çimento, çelik, hasar beton bileşimi teknik şartlara göre alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz uygunluğu kontrol ediyor. Denetleme işlemlerini yapıyor. Denetleme işlemlerin her biri, raporlu bir şekilde sunulmaktadır. Dilerseniz raporları inceleyebilirsiniz.

İmalat işlemi esnasında; kalite kontrolleri, kullanılan betonun kalite üretiminin tüm kademeleri için geçerlidir. Yani üretimde, betonun geçmiş olduğu makine sistemleri kontrol ediliyor.

İmalattan sonra ise; sızdırmazlık basınç dayanımı ve tepe basıncı gibi denetlemeler yapılmaktadır. Her kademe sürecinde, laboratuvar kalite kontrol çalışmalarından geçmektedir. Burada, uzman ekibimiz gerekli bilgileri evrak altında toplar. Merak ediyorsanız, sistemle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Beton Boru Fabrikasında Malzeme Özellikleri 

Beton boru fabrikası olarak, sektörde oldukça kaliteli malzemelerle işlemlerimizi yapmaktayız. Kullanmış olduğumuz malzemeler ayrı ayrı testlerden geçiyor. Bu testlerden geçtikten sonra eğer ki uygunluğu kabul edilirse, sonrasında sistemde tercih edilmektedir.

 • Testlerden geçme aşamasında, laboratuvardaki makine sistemleri kullanılmaktadır. Kurulan beton santralinde, beton imalatı hazırlanır. Eleme tesisinde boyutlama işlemleri gerçekleşir. Sınıflandırılan malzemelerin her biri, santralde bölümlere ayrılmaktadır.
 • 18 metre uzunluğundaki halatla çekilen beton santraline aktarılır. Operatör tarafından ölçülen malzemelerin her biri miksere gönderilmektedir. Sistem, bir defada bakıldığı zaman 0,5 metre küp hacmi de beton üretiyor. Bu da oldukça kaliteli olduğu anlamına gelmektedir.

Beton üretiminde, malzemeye dikkat ettiğimizden dolayı sonrasındaki kalite kontrolünde herhangi bir sorun görülmez.

Beton Boru İmalatı

Beton boru fabrikası olarak platformumuzda imalat, kaliteli makine sistemleri ile gerçekleşmektedir.

Aşamalar şu şekildedir;

 • Üst yüzeyi, kalıp altına yerleştirilir ve bunun üzerine dış kalıp vinç yardımıyla oturmaktadır. Dış kalıbın altında bulunan kancalar vasıtasıyla, kalıp altlığı dışa bağlanır. 3 adet motor, kalıba çift etkisi vermektedir.
 • İç kalite sıkışması bittikten sonra hareketli dış kalıp, betonu titreştirmeye devam eder. Gerekli sıklığa eriştikten sonra vinç yardımıyla yukarı çekilerek iç kalıptan ayrılır.
 • Kalıptan çıkarılan elemanın, tepesindeki fiber başlık bozulmalarını önlemek amacıyla bir süre bekletilir. Boru yüzeyinde pürüzler ya da beton dökümü sırasında küçük hava kabarcıkları kontrol edilir.
 • Sonrasında boru işleme hazır hale gelmektedir. Bu süreçte herhangi bir sorun kesinlikle yaşanılmaz. Beton boru imalatı, uzman ekibimizin kontrolü mevcuttur.

Beton Boru Fabrikası Ve Kalite Kontrolü

Beton boru fabrikası olarak, en önem verdiğimiz detaylardan birisi müşteri memnuniyetidir. Müşteri memnuniyetinde, sistemlerimizde ki kaliteden kaynaklanıyor. Yapmış olduğumuz çalışmalarda, kalite kontrolü ekibimiz bünyesinde gerçekleşmektedir. Peki, kalite kontrolü nedir ve nasıl yapılıyor diyenler için kimyasal etkilere karşı dayanıklı olması önemlidir.

 • Sülfata dayanıklı kullanılması gerekiyor. Borular, zararlı kimyasallara maruz kalacağından dolayı her türlü kalite testinden geçirmektedir. Yüzdelik dilimler ve oranlara göre olması gerekiyor. Betonarme borular yüksek basınç değerlerinden az olmamalıdır.
 • Tepe basınç yükü, çatal dirseklerde kesinlikle aranmaz. Kalite kontrol aşamasında en önem verdiğimiz detay, başta belirttiğimiz gibi müşterilerimize ürünlerimizi problemsiz sunmaktır. Bu konuda almış olduğumuz evraklarla, içiniz rahat bir şekilde irtibata geçebilirsiniz. 

Beton Boru Fabrikası Hizmetlerimiz Nelerdir?

Beton boru fabrikası hizmetleri şu şekildedir;

 • Beton ve betonarme borular
 • Kanalizasyon beton ek parçaları
 • Muayene bacası taban elemanları
 • Parsel bacası taban ve gövde elemanları
 • Saha çalışmaları ve sevkiyat
 • Yağmursuyu ızgara elemanlarıdır.

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşmak istediğinizde, hemen alt bölümde bilgilendirme yapılmıştır. Sunmuş olduğumuz çalışmalarımızın her biri, kalite testlerinden geçiyor. Bunlara yukarıda yer verdik.

 • Kalite testlerinden geçtiğinden dolayı kullanıldığı alan öncesinde ya da sonrasında istenmeyen durumlar yaşanmaz. Sertifikalarımız ve evraklarımızı inceleyebilirsiniz.
 • Referanslarımız mevcuttur. İrtibata geçerek, bizimle ilgili bilgileri öğrenmeniz mümkün. Tecrübeli ve donanımlı ekibimizle, güncel bilgilendirmelerin her birini yenilikçi ve teknolojik yaklaşımlarımızla sunuyoruz. 

Beton Altyapı Elemanları

Asfalt Beton