Genelbuz-beton-fiyatlari-ve-cesitleri

Büz Beton Fiyatları 2023

Beton borular geçmişten günümüze çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır. Sulama, yağmur suyu drenajları, menfezler ve kanalizasyon sistemleri de dâhil olmak üzere birçok sektörün olmazsa olmazıdır. Beton borunun ne olduğu, ne işe yaradığı ve neden bu kadar önemli olduğunu merak edenler için hazırlanan bu yazımız sizlere rehber olacaktır.

Kalınlık ve çaplarının yanı sıra dayanaklı şekilde üretildikleri yük kapasiteleri ve dolum basınçlarına bağlı olarak farklı beton sınıfları mevcuttur. Satın aldığınız büz beton boru sınıfı ne olursa olsun, hepsi yüksek basınca dayanacak, güç sağlayacak ve bir soruna uzun vadede bir çözüm sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır. Beton malzemeler genellikle bakım gerektirmez ve üretimi nispeten ucuzdur. Bu nedenle beton boruların birçok endüstride yaygın kullanılması şaşırtıcı değil. 

Büz Beton Nedir?

Aslında büz betonarmeler günlük yaşamımızın çoğu yerinde yer alan borular, yollar, kanalizasyon sistemleri ve diğer alanlar için tasarlanmış güçlü, uzun ömürlü ve az bakım gerektiren materyallerdir. Son derece sağlamdırlar ve sızdırmaz bir ortamda kontrollü bir şekilde suyu veya sıvı akışını kontrol etmek amacıyla kullanılırlar. 

Büz Beton Boru Altyapıda Neden Tercih Edilmektedir?

Büz Beton Boru Altyapıda Neden Tercih Edilmektedir?

Modern hayatın ve yaşadığımız şehirlerin altyapısında kullanılan büz beton borular sahip olduğu özellikler sayesinde en çok tercih edilen malzeme olmuştur. Bu özellikler aşağıdaki gibidir;

 • Büz beton yerli bir üründür,
 • Çevre dostudur,
 • Ülkemizde üretimi yaygındır,
 • Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
 • Üretim maliyeti düşüktür,
 • Bakım ve onarımı kolaydır,
 • İklim şartlarına uyum gösterir,
 • Yanıcı değildir,
 • Yüksek yük basıncı ve yüksek su basıncına karşı dayanıklılık gösterir.

Alt yapı şebekelerinde tercih edilen büz betonlar, doğal hammadde ile üretilen ve milli sermayenin ülkeye katkı sağladığı yerli üretimlerdir.

Büz Beton Boru Fiyatları 

Fiyatlar, bulunduğunuz yere ve sipariş verme zamanına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ancak, rehber olarak, büz beton boru fiyatları için aşağıdaki kriterlere dikkat edin. Farklı büz beton boru sınıfları ile ilgili olarak,  betonun yer aldığı sınıf ne kadar yüksekse, kalınlığı nedeniyle boru o kadar güçlü olmaktadır. 

Beton boru almak veya firmaların sağladığı hizmetlerden yararlanmak isteyen müşteriler internette Beton büz fiyatları ve çeşitleri araştırması yapar. Ekonomide meydana gelen değişimler nedeniyle uygun fiyata kaliteli ürün bulmak güç hale gelse de bu noktada SARIKAYALAR firması ihtiyaçlarınıza tam not karşılık vermektedir. Uzman ekibimiz borsadaki değişimleri anlık takip ederek bu konuda sizlere sürekli güncel Beton Büz Fiyatı bilgisini sunmayı hedeflemektedir. Ayrıca betorname ürünler hakkında merakınızı giderecek bilgi düzeyine sahip kadromuz ile sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel büz beton fiyatları hakkında ortalama bilgi vermek gerekir ise;

 • Beton Bilezik Boru Fiyatı 90-120 TL‘dir.
 • Demirli Beton Bilezik Boru Fiyatı 150-155 TL‘dir.
 • 1000’lik Beton Büz Fiyatları ise 45-55 TL arasındadır.

Paylaştığımız Beton Büz Fiyatı piyasada yer alan güncel fiyatlardır. Ancak kesin fiyatı bölge, firma, kullanılacak beton miktarı gibi faktörler etkilediği için malzemeyi sağlayan tedarikçi firma ile iletişime geçmek en doğru adım olacaktır. SARIKAYALAR sitesi üzerinde yayınlanan fiyat bilgileri sadece rehber ve bilgilendirme amaçlıdır. İnternet sitemiz üzerinde yer alan telefon numarasından bizimle iletişime geçerek en güncel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Büz Beton Boru Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Büz Beton Boruyu Nereden Satın Alabilirsiniz? 

Beton boru satın alabileceğiniz birçok yer vardı. Ancak nereyi tercih edeceğiniz tamamen üzerinde çalıştığınız projeye ve ne kadar boruya ihtiyacınız olduğuna bağlı olacaktır.  İstediğiniz miktarda stok ürün bulunmasa dahi sağlayıcınızdan büz beton boru siparişi verebilmelisiniz.

Beton Boru Fiyatları Hakkında Daha Fazla Bilgiye Mi İhtiyacınız Var? 

Beton borular çeşitli sınıflarda gelir ve her biri döşeme yük kapasitesi ile ifade edilen farklı basınçlara dayanacak şekilde üretilir. Projeniz için tam olarak hangi boru sınıfına ve boyutlarına ihtiyacınız olduğunu hesaplamak için bir dolgu yüksekliği tablosu tercih edin.  

Beton boruların maliyeti, onları nereden satın aldığınıza ve hangi sınıftan satın aldığınıza bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Yaklaşan projeniz için beton boru fiyatlarını öğrenme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, SARIKAYALAR ekibine ulaşın. Firmamız sizlere ihtiyaç duyduğunuz her konuda profesyonel olarak yardım edecektir.

Beton Boru Elemanları   

Betonda dayanıklılık